Düşünen Müzik

Müzik Sektöründe Sendikalaşma

Bu yazımda, Covid-19 salgını nedeniyle getirilen kısıtlama ve yasaklamalardan en çok zarar gören meslekler arasında yer almasına karşın, toplumun gündeminde yer almayan müzik ve sahne emekçilerinin sendikal örgütlenmelerine katkı sağlamak amacıyla kısa bir hatırlatmada bulunmak istiyorum.

Devamını Oku »

Müzik, Corona ve Sonrası

Corona virüs salgınıyla birlikte birçok sektör ekonomik açıdan olumsuz olarak etkilendi. Her ne kadar yeni gelişmeler normalleşme sinyalleri verse de özellikle müzik ve sahne sanatları için eski ve bildiğimiz düzene geçilmesinin önünde 2-3 ay gibi pek de kısa olmayan bir zaman olduğunu düşünüyorum.

Devamını Oku »

POPSAV ve Bayram

Online konserlerin gırla gittiği şu günlerde en büyük ve en anlamlı konser organizasyonlarından birinin haberi POPSAV cephesinden geldi. Popüler Müzik Sanatçıları Vakfı’nın düzenlediği Bayramda #evdekal Müzikle Kal konserleri...

Devamını Oku »

3. Kozmik Çağ ve Doğmalardan Akla Geçiş

Dünyada ve ülkemizde, toplum hayatı ile yaşamlarımızı büyük ölçüde etkileyen doğa hadiselerine, salgınlara, ekonomik ve sosyal krizlere, olağanüstü süreçleri yaşayarak şahit olmaktayız. Bunların yarınların yeni Dünya Düzeni kuruluş öncesi işaretleri olması büyük olasılıktır.

Devamını Oku »

“Hoş Geldin Bahar”

“Hoş geldin bahar la la la…” diye şarkı söyleyen genç kızın sesi o günlerde neredeyse her köşe başında bulunan plakçıların kapı önüne koydukları hoparlörlerden yankılanmaya başladığında, takvimler 1974 yılını gösteriyordu.

Devamını Oku »

Koronavirüs ve Müzisyenlere Yansımalar…

Yalnız bizler değil tüm dünya insanları eşine az rastlanabilecek bir afetle karşı karşıyayız. Koronavirüsle yapılan karantina ağırlıklı mücadelede sağlık çalışanları çok ciddi mücadele verirken ölümleri azaltmak yüzümüzü güldürecek haberlerin başında geliyor.

Devamını Oku »