Düşünen Müzik

Sahneler, Ah Sahneler!

Keşke Sahnelere Çıkıp Şarkı Söylesek... Özledik. Bir sene bitti ve ikinci seneye devir ettik. Hayatımızda ilk kez karşılaştığımız bu salgının hiç düşünmeden sürdürüp gittiğimiz yaşamı bu kadar etkileyeceğini bilseydik ne yapardık?

Devamını Oku »

Attila Atasoy

Türkiye’de pop müziğin gelmiş geçmiş en iyi erkek şarkıcılarından, en özel ve farklı seslerinden biridir Attila Atasoy. Kimsenin kayığına binmeyi sevmediği, ele avuca sığmaz ruhuna müzik kariyeri boyunca da hiç gem vurmadığı için bir önceki cümle pek öyle her yerde, sıklıkla dile getirilmez, söylenmez ama inanın bana, öyledir.

Devamını Oku »

Yuva 2

Hiç görmediğimiz renklerle ışıl ışıl parıldayan, bir deniz kenarındaki şirin bir belde… Burası YUVA… Burası üst boyut SANAT EVRENİ…

Devamını Oku »

Değerli Popsav Dostları

Görünmez bir varlığın dünyamızı çaresiz bıraktığı bir zaman diliminden geçiyoruz. Daha ne kadar süreceği de belli değil. Hep birlikte tam bir travma yaşıyoruz. Doğa; füze rampalarıyla övünen süper güçlere ve tüm insanlığa “benim sahibim değil, konuğumsunuz, kendinize gelin!” diyerek ders veriyor.

Devamını Oku »

COVID-19, Pandemi ve Sonrası

Covid-19 ve beraberinde ilan edilen pandemi ile birlikte müzik sektörünün oldukça zor ve çetin günler geçirdiği ortada. Tüm olanları olanca gerçekliği ve acısı ile her gün tekrar tekrar tüm gerçekliği ile yaşamaktayız.

Devamını Oku »

Türkiye’de Müzisyen Olmak…

Tüm dünyayı etkileyen Korona virüs salgını verdiği kayıplar ve mücadelesiyle bir yılı geride bıraktı. 30 Nisan 2021 tarihi itibariyle Türkiye tedbir amaçlı 18 gün boyunca tam kapanma modeline başvurdu.

Devamını Oku »