Selçuk Alagöz
(05/10/1999 – 18/04/2001)

 

Türk Pop Müziğinin duayenlerinden Selçuk Alagöz 50. Sanat yılını kutluyor. 1964 yılında Erol Büyükburç orkestrasında profesyonel müziğe başlayan Selçuk Alagöz aynı yıl kendi orkestrasını kurdu ve Altın Mikrofon yarışması ile popüler oldu. Kardeşi Ali ve 1967 yılında da Rana Alagöz ile birlikte en çok Anadolu turnesi yapmış olan müzik gruplarından biri olan ALAGÖZLER, 50 yıl boyunca Her şey bitmiştir Artık – Edremit Van’a Bakar – Deliyim Seviyorum – Malabadi Köprüsü şarkıları ile Altın Plak ödülleri kazanmış, birçok başka ödüllere layık görülmüşlerdir. Repertuarındaki 73 ülkenin popüler şarkıları ile dünyanın dört bir yanında ülkemizi temsil etmiş, uluslararası festivallerde derece almışlardır.
Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) in dört kurucusundan biri olan Alagöz, ayrıca bu birliğin ilk başkanlığını da yapmıştır. POPSAV başkanlığı sırasında, kurulana kadar MÜYORBİR için çalışmalar yaptığı çalışmalar dışında, 20 Yıllık kadın sanatçılarımıza ödül töreni ile plaketleri verilen bir tören , “POP’UN ALTIN ÇAĞI” KONSERİ, SEVDA KARACA’YA DESTEK GECESİ, gibi etkinliklerin yapılmasını sağlamıştır. Döneminde, POPSAV Konservatuarının Sakarya Üniversitesi’nde kurulması için çalışmalar bitirilmiş fakat 18 Ağustos 1999 depreminde, konservatuar olacak binanın, tehlikeli bir şekilde hasar görmesinden dolayı, bu girişim sonuçlanmamıştır.
22 Nisan 2014 Salı günü,
50. sanat yılını Kent orkestrası eşliğinde ve sanatçı arkadaşlarının desteği ile kutlayan Selçuk Alagöz yine 50. yıl anısına DENİZ GÖZLERİN adlı albümünü müzik piyasamıza çıkarmış olup Bodrumda yaşamakta ve çeşitli sahnelerde yaz programları ile haftada 2 kez tüm dünyadan gelen müzikseverlerle buluşmaktadır.