Ödül Sahibi Olabilmek…

Nereden başlasam bilemiyorum ki…

Sevinç de var…

Mutluluk da…

Ve

Hüzün de var…

Duygularım karışık ama en güzeli yarım asırlık emek hayatımızın geldiği noktada “POPSAV” dan

“Yaşam Boyu Onur Ödülü” almak sürpriz oldu doğrusu. Bu da yıllarımızın boşa gitmediğini gösteriyordu.

 Harika…

7 Eylül akşamı, Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük finalinde POPSAV Yönetim Kurulu Başkanı Baha BODUROĞLU‘nun sahnede şahsıma sunduğu   ödül müzik hayatımdaki hizmetlerimin özetini çıkarıyordu bir anlamda. Satırları sizlere aktarmadan geçemeyeceğim;

Sayın Ali Rıza TÜRKER

Türkiye’nin Geleneksel Tek Müzik Yarışması, Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın yaratılması ve yaşatılması konusunda özverili çalışmalarınızı destekliyor ve övgüyle alkışlıyoruz.

Kendinize bir görev saydığınız ve uzun yıllar emek verdiğiniz örnek çabalarınız içinde müzik dünyamızın iki önemli örgütü POPSAV ve MÜYORBİR’in “Kurucu Genel Sekreteri” sıfatıyla müzik emekçilerinin örgütlenmesine sağladığınız katkılarınız için de şükranlarımızı sunuyoruz.

Sağlık ve huzur dolu bir yaşam dileğiyle.

POPSAV YÖNETİM KURULU ADINA

BAŞKAN BAHA BODUROĞLU

Teşekkürler Değerli Dostum Baha, Teşekkürler Çok Değerli POPSAV Yönetim Kurulu üyeleri.

Bugün şayet ben bu onura sahip olduysam emeğime ve iş ahlakıma destek veren müzik insanlarının sayesinde başarılar kazanmışımdır. O nedenle kendisini benim yanımda hisseden tüm dostlara şükranlarımı sunuyorum.

ENGİN BERBEROĞLU ‘NA VEFA BORÇLUYUZ …

6 Yıl aradan sonra yeniden hayata geçen Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması bundan tam 34 yıl önce 1985’de o dönemin Belediye Başkanı Sayın Engin BERBEROĞLU‘nun kararı ve teşvikiyle başlamıştı. Şimdi, uzun yıllar sonra bugünün Belediye Başkanı Sayın Ömer GÜNEL duyarlı ve içten bir davranışla Altın Güvercin’in Babası Engin BERBEROĞLU’na bir “ONUR ÖDÜLÜ” taktim etti.

Ömer Başkanı Vefalı tutumuyla alkışlarken biz de müzik dünyamıza geleneksel bir yarışma kazandıran

Engin Berberoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz.

Berberoğlu, müzisyenlerin gerçek dostu olarak daima sevgi ve sevgiyle alkışlanacaktır.

ALİ RIZA TÜRKER