Sevgili Popsav Dostları

Bayramlar; kırgınlıkların, dargınlıkların geride bırakıldığı, hoşgörü, sevgi ve saygıyla milletçe kucaklaştığımız kutsal günlerdir.

Günümüzde siyaset ne yazık ki hoyrat bir dille yapılıyor. Bizleri ayrıştıran, kutuplaştıran kavgacı siyasi dil, neredeyse toplumun tüm katmanlarına egemen oldu.

Yıllar içinde oluşan bu sevgisiz ve öfkeli ortamda kültür ve sanat güçlükle soluk almaya ve yaşamaya çalışıyor.

Oysa bu umutsuz ve karamsar ortamı kültürle, sanatla yani şarkılarla, şiirlerle, tiyatro ile, sinema ile, kitaplarla, sevgiyle yumuşatabilir, alaca karanlığı aydınlığa dönüştürebiliriz.

Özellikle şarkılar… Tam 50 yıldır ülkemin her köşesinde şarkılar söylemiş, konserler vermiş bir sanatçıyım. Hani Edirne’den Ardahan’a deriz ya, öyle… İnsanların aynı şarkılarla hüzünlenip, aynı türkülerle coştuklarına şahidim. Şarkılar ve türküler, ortak duygularımızın ifadesidir. Toplumsal yaralara merhemdir. Ötekileştirmeye kutuplaştırmaya karşı en etkili ilaçtır şarkılar.

Birlik ve beraberlik içinde şarkılarımızı ve türkülerimizi hep birlikte söyleyeceğimiz nice huzurlu bayramlar dileyerek mübarek Ramazan ve Şeker Bayramınızı içtenlikle kutlarım.

Erol Evgin
POPSAV Onursal Başkanı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*