Yönetim Kurulu Üyesi
Gökhan TÜRKMEN

“Büyük İnsan” şarkısının Youtube’da 5 milyon kişi tarafından dinlenmesiyle yıldızı parlayan Gökhan Türkmen, 11 yıl içerisinde hafızalara kazınan kült şarkıları ve sinematografik klipleriyle beğeni topladı. Albümleri “Büyük İnsan” (2008), “Biraz Ayrılık” (2010), “Ara” (2012 EP), “En Baştan” (2014), “Sessiz” (2016), “Virgül” (2019) ses getirirken halen devam eden “Synesthesia” (2018) cover projesiyle gerçekleştirdiği “Mashuplar” orjinalliği ile dikkatleri çekiyor.
Aslı Demirer “Korkak” (2015), Ayşegül Aldinç “Durum Leyla” (2016), Serkan Ölçer Orkestrası “Zar” (2017), Harun Kolçak “Yanımda Kal” (2016), Nazan Öncel “Nazınla Dünya” (2018), Ege Çubukçu ve Aslı Demirer “Çalkalka” (2018) düetlerini yapan Türkmen’in, “Vay Halimize” (2016), “Lafügüzaf” (2018) vazgeçilmez single parçaları arasında yer alıyor.
“Biraz Ayrılık” adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayarak, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu. 2012’de yayınladığı Ara adlı EP’sinde bulunan “Bitmesin” isimli teklisi ile listelerde 11 hafta boyunca bir numarada yer alırken, aynı şarkı 18 hafta listelerin ilk 5’inde yer aldı. “En Baştan”ın çıkış şarkısı ‘Çatı Katı’ video klibi 50 milyon izlenme sayısını geçti.
2019 yılına 3 parçalık “Virgül” maxi single projesi ile giriş yapan Gökhan Türkmen “İhtimaller Perisi”, “Ben Unuturum” ve Harun Kolçak’a ithaf ettiği “Masal Olsa” parçalarıyla ilgi görürken, “Iptıs Çaktıs” remix albümü ve “Para Hala Bende” cover projesiyle 2019 yazına damgasını vurdu. Kliplerinde sinematografik özellikleri ile dikkat çekerken Gökhan Türkmen, 2014 yılından bu yana En İyi Erkek Sanatçı ve En İyi Albüm/Şarkı kategorilerinde sayısız ödüle sahip.
2014 yılında GTR Müzik Prodüksiyon Şirketi’ni kuran müzisyen, GTR Jingle ve GTR Çocuk markalarını da şirket bünyesine katarak GTR Media adı altında Halkla İlişkiler şirketini kurdu. Müziğe yatırım yapmaya devam ederek, 2017 yılında 18 yıldır hizmet veren Deneyevi Stüdyosu’nu GTR Deneyevi olarak şirket bünyesine aldı.
GTR Jingle, Mart 2017’de Gökhan Türkmen’in Aşk Lazım şarkısının adapte edildiği, sözlerini Gökhan Türkmen’in yazdığı, aranjesini Aytaç Özgümüş’ün yaptığı ve GTR Müzik sanatçılarından Aslı Demirer’in seslendirdiği Korkmaz markasının reklam jingle’ına imza attı. Aynı parça, 2019 yılında İpek Mobilya markasına uyarlanarak reklam jingle’ı olarak yayınlandı.
Akustik parçalarıyla müzikseverlerle buluşan Türkmen, 2019 yılı itibariyle paylaştığı tek gitar akustik parçaları “Gökhan Türkmen’le Az Biraz” albümüyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yoğun Türkiye konserlerine bir yenisini ekleyerek orijinal bir format ile sahne aldı; Bir konser serisi olarak hazırlanan “Hemdem” konserleri ile Gökhan Türkmen ve Serkan Ölçer unutulmaz eserlerin yer aldığı ve Türkiye’nin Doğu illerini kapsayan bir proje olarak müzikseverlere sunuldu.
Müzik sektöründe 11. Yılını kutlayan Gökhan Türkmen, Ekim ayında 11. Yılına özel “11.” Adlı plak çıkartarak kutladı. İngiltere’de Abby Road Stüdyoları’nda hazırlanan plakta hafızalara kazınan kült parçaları yer alıyor.
2020 yılında Eylül ayında tamamlanacak olan 10 parçalık albümün parçaları ise her ay yayınlanarak sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. “Aşkın Enkazı”, “Sır”, “Gülmedi Kader”, “Kağıt”, Bout D’historie” parçalarının ardından 2020 yılında da devam edecek olan proje dijital platformların dışında plak formatında dinleyicilere sunulacak.