Yönetim Kurulu Başkanı
Metin ÖZÜLKÜ

Metin Özülkü 15.07.1962 yılında Mersin’de dünyaya geldi. Beş kardeşin en küçüğü olan Özülkü’nün çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisi ve yeteneği ailesi tarafından fark edildi. 4,5 yaşında iken babasının tayini nedeni ile İstanbul’a geldi ve 9 yaşında İstanbul Belediye Konservatuarında keman eğitimi almaya başladı.

Profesyonel müzik yaşantısına çok erken yaşlarda giren Metin Özülkü daha 9 yaşında iken ‘’Ana Kucağı’’adında bir  45’lik çıkardı. Yine o yaşlarda babasının sayesinde Erol Büyükburç’la tanışması, hayatındaki dönüm noktası oldu.. O küçük yaşına rağmen Erol Büyükburç ile uzun yıllar sürecek sahne çalışmalarına başladı.

Okul ve müzik hayatını birlikte başarıyla yürüten sanatçı, Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü mezunudur. Eşi Eda Özülkü ile tanışması da bu döneme rastlar.

Erol Büyükburç ve Edip Akbayram orkestralarında müzisyenlik  yaparak müzik hayatına başlayan sanatçı’nın yedi yüzün üzerinde söz ve bestesi bulunmaktadır. Bestelerini ve düzenlemelerini seslendiren sanatçılar arasında Ajda Pekkan, Ayşegül Aldinç, Aşkın Nur Yengi, Akrep Nalan, Edip Akbayram, Eda Özülkü, Burak Kut, Tanju Okan, Baha, Coşkun Sabah, Demet Akalın, Nükhet Duru, Ebru Gündeş, Erol Büyükburç, Gülben Ergen, Ferdi Özbeğen, Hülya Avşar, Harun Kolçak, Kutuluş, Hakan Peker, Hakan Aysev, İzel, İclal Aydın, Kibariye, Muazzez Ersoy, Mine Koşan, Mithat Körler, Muazzes Abacı, Petek Dinçöz, Pınar Aylin, Reyhan Karaca, Seyyal Taner, Seden Gürel, Sinan Özen, Sibel Can, Yasemin Kumral, Yıldız Kaplan ve Zafer Peker gibi isimler var.

Metin Özülkü nün müzik dünyasına damgasını vuran bir çok  şarkısından bazıları; Oyalama Beni, Parolayı Söyle, Kolaymı, Şekerim, Camdan Cama, Alladı Pulladı, Yaralım, Aramadın Ah Aylardır, Öpsene Beni, Anladım Ben Seni, İnce Sızım, Hayırdır İnşallah, Evlere Şenlik, Unutulmuşmuydum, Yürü Ya Kulum, Kuşlar, Lafımı Olur, Seninle Olmak Varya, Boşu Boşuna, Eglen Guzelim..v.s.

Sanatçı müzik çalışmalarının yanı sıra Fenerbahçe TV’de ‘’Müzik Molası’’,  TRT Radyo1’de ‘’Hayatım Müzik “ KANAL A Tv.’de “SENİNLE OLMAK VARYA”, TRT 1 de “GECE VARDİYASI” TRT Müzik de “DÜNDEN BUGÜNE” ve yine TRT Müzik’te 3. sezonuna devam eden  “ENGELSİZ SAHNE”  gibi programları hazırlayıp sunarken, bir çok özel kanalda da şarkı yarışmalarında müzik direktörlüğü yaptı. Bazıları ; Şarkı Söylemek Lazım, Akademi Türkiye, Söyle Söyleyebilirsen, Bir Şarkısın Sen, Korolar Çarpışıyor, Kabare, Yıldızım Sensin,  X-Factor , Benimle Söyle şarkı yarışması vs…

Metin Özülkü kendisine ait müzik stüdyosunda müzik dünyasindaki bircok sanatçının albüm çalışmalarına imza atarken, aynı zamanda hem Eda Özülkü hem de çeşitli sanatçı arkadaşlarıyla ve kendi orkestrasıyla birlikte, farklı proielerle sahne çalışmalarına da devam etmektedir…