Yönetim Kurulu Üyesi
Ömür GEDİK

Ömür Gedik, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi’nden 1992’de mezun oldu ve ardından Marmara Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği master’ı yaptı, Londra’da Film Akademisi’nde sinema eğitimi aldı yaptı.
 İlkokul yıllarından bu yana klasik piyano eğitimi alan Gedik, Boğaziçi Üniversitesi yıllarında okulun müzik kulübünde aktif olarak çalıştı, Mavi Topluluk adlı çok sesli rock korosu, İstanbul Avrupa Korosu, Ruhi Ayangil korosu, AG34, Ladies and Gentlemen müzik topluluğu ve solisti olduğu kendi grubuyla düzenli olarak konserler verdi.
 Profesyonel müzik hayatına 2010 yılında Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai ile düet yaptığı, aranjelerde Ozan Çolakoğlu, Sadun Ersönmez ve Ozan Doğulu ile çalıştığı ilk maxi single’ı “Portakal, Orda Kal” ile başladı. Halil Sezai ile seslendirdiği Paramparça o yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı ve pek çok dizinin müziği oldu
 Dünyaca ünlü İtalyan sanatçı Al Bano ile bestesi Al Bano, sözleri Nazan Öncel’e ait ‘Neden Yoksun’ adlı parçada düet yapan Ömür Gedik, aynı parçanın İtalyanca versiyonu ‘Liberta’yı da yine Al Bano ile birlikte seslendirdi.
 Onu Umut Kuzey’le birlikte seslendirdiği ‘Dokun Bana’ izledi.
 2015 yılında çıkarttığı Zeki Güner imzalı ‘Karşılaşma’ isimli single çalışmaları ile büyük beğeni toplayan Gedik, Buray imzalı ‘Radyoda’ şarkısı ile de pek çok ödül aldı.
 Serdar Ortaç’la seslendirdiği sözleri kendisine ait olan ‘Aşka Bağlan’ isimli düetle Yılın Düeti ödülünü aldı.
 Kıbrıs halk türküsü Dillirga’yı Burak Yeter düzenlemesiyle uluslararası platformlara taşıdı.
 Tom Ford’un Gece Hayvanları filminde yola çıkarak yazdığı, söz ve bestesi kendisine ait olan ‘Gece Hayvanı’ şarkısının ardından, yine söz ve müziğini yaptığı ‘Ölümsüz Aşk’ ve ‘Aramışsın’ adlı şarkılarla besteci ve söz yazarı kimliğiyle de adından söz ettirdi. Sinema yazarı kimliğiyle sahne repertuvarında sık sık Yeşilçam ezgilerine yer veren Ömür Gedik, bu projesini albümlere de taşıyarak ‘Kulakların Çınlasın’ şarkısını yeniden yorumladı, ‘Yıldızların Altında’ için Tayfun ile düet yaptı.
 Mistik rock grubu RAH’ın da üyelerinden biri olan Gedik, grupla seslendirdiği ‘Leylim Ley’ şarkısı ile başlayan süreçte yabancı müzik listelerini hedefleyen bir oluşumun içinde de yer alıyor.
 Sahne çalışmalarına Türkiye ve Avrupa’da çeşitli mekanlarda ve festivallerde konserler vererek sürdüren Gedik diğer yanda gazetecilik ve hayvan hakları savunuculuğu kimliklerini de koruyor.
 Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabah Dergi Grubu’nda çalışmaya başlayan Ömür Gedik, 1993’te Hürriyet Gazetesi’ne geçti, Kültür Sanat Servisi’nde görev yapmaya başladı. Bilim dergisi Focus’un yazı kurulunda yer aldı. Eş zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak iki yıl çalıştı.
 Ömür Gedik’in Hürriyet Kelebek’te ağırlıklı olarak sinema, kültür sanat, yaşam, popüler kültür ve hayvan hakları üzerine yazılara yer verdiği bir köşesi vardır. Televizyonculuğa 2004′te başlayan Ömür Gedik Tv8′de sinema içerikli Stüdyo programını hazırladı ve sundu. 2005′ten itibaren de 15 yıl boyunca Kanal D’de yayınlanan sinema programı Cinemania’yı hazırlayıp sundu. O dönemde pek çok yerli yabancı yapımcı, yönetmen ve oyuncuyla röportajlar yaptı. Yabancılar arasında Brad Pitt, Robert DeNiro, Matt Damon, Oliver Stone, Woody Harrelson, Adam Brody, Harvey Keitel, David Carradine, Gerard Depardieu, Kevin Costner, Daniel Craig ve Clive Owen gibi isimler bulunuyor.Ferhat Göçer ile birlikte TV8 ekranlarında Güzel Şeyler adlı müzik sohbet programını sundu.
 TRT Müzik kanalında Behzat Gerçeker ile canlı yayınlanan Enbeğenilen adlı müzik programının da sunuculuğunu yaptı.
 Hayvan hakları üzerine yaptığı çalışmalarla da tanınan Ömür Gedik, 2010 yılında kurduğu HAÇİKO’nun (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği) halen başkanlığını sürdürmekte ve bu konuda Türkiye’de en aktif çalışan isimlerinin başında gelmektedir.