Yönetim Kurulu Üyesi
Zeliha SUNAL

Zeliha Sunal, mikrofonla ilk olarak TRT İzmir Radyosu “Çocuk Saati” programında tanıştı. Dönemin halk eğitim merkezlerinde aldığı gitar dersleri ile gitar çalmaya başladı. Öğretmen Okulu’nda okurken kurduğu orkestrayla, liseler arası birçok müzik yarışmasına katıldı ve derece aldı. Uzunca bir süre amatör gruplarda gitar çalıp şarkı söyleyen Zeliha Sunal, profesyonel müzik çalışmasının ilk basamağı olan İzmir’de 5 yıl kendi orkestrası ile çalıştı. 1988 yılında Grup Angora orkestrasıyla çalışmak üzere Ankara’ya gitti. 1988 -1992 yılları arasında birçok ülke devlet başkanının ağırlandığı devlet organizasyonlarında sahne aldı.

TRT Ankara Televizyonu’nun hazırladığı “Tele Tatil”, “Pazar’dan Pazara”, “24`e Doğru” adlı canlı hazırlanan ve yayınlanan programlarda müzik yaptı. TRT Ankara Radyosu “Hafta sonu” programında orkestra solistliği yaptı.

1993 yılında İstanbul’a yerleşti. Kanal D ve HBB televizyonlarının müzik eğlence programlarında orkestra solistliği yaptı. TRT tarafından yayınlanan “Gece Kahvesi” adlı programda kendi orkestrası Grup Çağrışa ile birlikte çalıştı. TRT İzmir Televizyonu’nun hazırladığı “Hafta Sonu” programında sunucu ve solist olarak yer aldı. TRT 2’de trafik konulu bir programın sunuculuğunu yaptı. TV 8’de yayınlanan “Zeliha ile Her Telden Her Dilden “ adlı programın yapımcılığını sunuculuğunu ve solistliğini yaptı. 2009 yılında Flash TV’de “Sihirli Dolap” adlı programı hazırladı ve sundu. 2010 yılında Kıbrıs Yıldızı Şarkı Yarışması’nda müzik direktörlüğü ve jüri üyeliği yaptı. Kendisinin katıldığı yarışmalar arasında; Eurovision, TRT Altın Anten, Altın Güvercin, Onno Tunç, İzmir Şarkı Yarışması, Kahire Şarkı Yarışması, Uluslararası Free Song Festivali, Varna Discovery Şarkı Yarışması yer alıyor. Sanatçı, TRT Altın Anten Yarışması’ndaki derecesinin yanısıra; Discovery Uluslararası Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi başarıyla temsil ederek en iyi şarkı ve Fidof Özel Ödülü, 8.Uluslararası Kahire Şarkı Yarışması’nda 4.lük Ödülü aldı. Uluslararası Free Song Festivali’nde Dünya 2.si oldu. 2004 yılında Almaata’da gerçekleştirilen İstanbul Günleri’nde ülkemizi temsil etti. Zeliha Sunal, bir dönem oyunculuk alanında da yeteneklerini de göstererek, “Vesaire Vesaire”,  “Korkusuzlar”, “İlişkiler” ve “Fırtınalar” adlı dizilerde rol aldı.

Sahnelerdeki başarılı performanslarıyla adından övgüyle söz edilen Zeliha Sunal, ABD, Avrupa, Rusya, Mısır, Bulgaristan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Rodos, Kıbrıs gibi pek çok ülkede uluslararası organizasyonlara katılıp, konserler vermeye devam ediyor. Sunal’ın repertuarında; jazz standartları, Broadway müzikalleri, film müzikleri, dünya müzikleri, eski yeni Türkçe ve yabancı şarkılar, Latin dans müzikleri dahil olmak üzere, yaklaşık 4000 şarkı yer alıyor ve 41 dilde şarkı söylüyor.

Diskografi:

Geçti (2017)

Sigarayı Bırak (2016)

Sonbahar Şansonları (2016)

Nankör (2015)

Sırılsıklam/Boşver (Zeliha Sunal & Ömür Göksel) (2015)

Çok Ayıp (2014)

Erkekleri Tanıyın (2014)

Aldatıldık (2013)

Kurbağa Prens (2012)

Aşk Bana Kalır (2010)

Her Şey Çok Güzel Olacak (2009)

Antika (2007)

Rafta Kalmasın (2006)